ŞÖMİNE

Şömine

Şömine ev ve tüm yaşam alanlarında en şık duran dekoratif unsurlardır. Ortamı ısıtma ve yemek pişirme gibi fonksiyonlarının yanı sıra son derece de şık mekânların oluşturulmasını sağlayacaktır. Şömineler, taş ve tuğladan yapıldığı gibi elektrikli olarak ta dekoratif amaçlı olarak ta satılmaktadır. Salonların büyüklüğüne göre şöminelerin büyüklüğü değişmekle birlikte, çoğu zaman bahçe ve balkonlara da yapılmaktadır. Şömine almak ya da yaptırmak isteyenler için deneyimli firma seçmenin önemi oldukça büyüktür. Şöminelerin yapımında sağlam olmasının ötesinde, ortam için de uygun özelliklere sahip olması beklenir. İçine atılan odunların yanması sonucu ortaya salınan zehirli gazlar olacaktır. Şömine yapım ustaları, solunması zararlı olan bu gazlar için de uygun baca genişliğini ayarlamak zorundadır.

Sağlıklı ve Şık Şömine Tasarımları

Firmamız, şömine yapımında deneyim ve bilgi sahibi olan firmaların başında gelmektedir. Şöminelerin yapılması esnasında ısıya dayanıklı olan taş kullanılması önem taşımaktadır. Şöminelerin belli bir derinlikte kazılarak inşa edilmesi son derece önem taşımaktadır. Şöminelerde kaliteli malzemeler kadar, alt yapının da muntazam şekilde inşa edilmesi gerekmektedir. Firmamız, uzun yıllar şömine tasarlayan ve yapan kuruluşların başında gelmektedir. Küçük alanlar için hazır şömine tasarımlarımız da bulunmaktadır. Bu türlü şömineler, dekoratif amaçlı olup, mekânı güzel gösteren tasarımlardır. Hazır şöminelerden beklenen, ısıtma gibi fonksiyonlar olmayıp, sadece mekana aydınlık ve hoş bir ambiyans katmaktır. Bu şöminelerin seçiminde etkili olan evin büyüklüğü ve eşyalar ile uyumlu yapıda olmasıdır.

Her Ortama Uygun Olan Şömine Tasarımları

Şömine kullanımını pek çok ortamda görmek mümkündür. Her ortama yakışan bir şömine tasarımı yer almaktadır. Balkonlarda, salonlarda ve her alanda şömine modelleri farklı olacaktır. Bahçelerde kullanılan şömineler daha çok barbekü maksatlı olup, bahçe peyzajı ile de uyumlu olması gerekmektedir. Balkonlardaki şömineler de mangal maksatlı olmakla birlikte pek çok kesim tarafından dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır. Şık şömine camları ile süslenen bu alanlar, eve şıklık katacak objelerle renklendirilebilecektir. Firmamız, şömine yapımında en titiz işçiliği uygulayan firmaların başında gelmektedir. Hem sağlıklı hem de şık tasarımlar için, firmamızın hizmetlerinden yararlanılması tavsiye edilmektedir.

Silivri selimpaşa bölgesinde 7/24  profesyonel şömine hizmetimiz mevcuttur.

05325158429 - 05452707629 - 02127312977

ŞÖMİNE