Taş Süsleme

Dış Cephe Kaplama

Binalarda ısı yalıtımını sağlamak amacıyla içten ve dıştan koruma amaçlı yapılan sisteme denir. Dış cephe kaplama sadece dışarıdan yapılan ısı yalıtımıdır. Isı köprülerinin oluşmasını önlemek ve bina yalıtımının devamlılığı için yapılan en uygun sistem mantolama uygulamasıdır. Bu yöntem tasarruf etmeniz ve binanızın ömrünü uzatmak amacıyla yapılır. Dış cephe kaplama mantolama uygulaması ise yapı fiziği açısından en uygun olan ısı yalıtım sistemidir.

Dış Cephe Kaplamada Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Dış cephe kaplama mantolamada kullanılan birçok malzeme vardır. Bunlar binanın özelliğine göre seçilir ve ısıya suya dayanıklı haşere böcek barındırmayan malzemelerdir. Bu malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz, ısı yalıtım levhaları, expanded polistren levhalar, extre polistiren levhalar, taş yünü levhalar, yapıştırma harçları, ısı yalıtım sıvaları, dekoratif dış cephe kaplama sıvası, donalı filesi, plastik montalama dübeli, köşe profili, subasman profilidir. Bunlar arasında dış cephe mantolamasında en çok kullanılan levhalar, expanded polistiren, extrüde polistren ve taş yünü ısı yalıtım levhalarıdır.


Dış Cephe Mantolamanın Faydaları Nelerdir?

Kış aylarında dışarıdan evinize girdiğinizde sıcacık bir evle karşılaşmak isterseniz mantolama sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Isı ve ses yalıtımı açısından son derece etkili bir uygulamadır ve oldukça da yaygındır. Size konforlu bir yaşam sunan dış cephe mantolama ayrıca evinizin rutubet ve nem yapmasını engeller, binanızın ömrünü uzatır. Mantolama sadece kombilerinize katkı sağlamıyor elektrik tasarrufu da sağlıyor. Bütçenize katkı sağlayacak olan dış cephe mantolama tasarruf yapmanız için birebir. Bunun için uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.


Dış Cephe Uygulaması Neden Gereklidir?

Dış cephe bina ve tesislerin hem soğuk hem sıcak hava sirkülâsyonunu önlemek amacıyla yapılan tesisattır. Yani binanızı kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korur. Bu korumadan dolayı da size %50 tasarruf sağlar. Bu miktar faturalar için ve aile ekonomisi için ciddi bir miktardır. Biz firmamız adına size bu hizmeti profesyonel olarak yapmak için en iyi ekiplerle çalışıyoruz. Uzman ekip tarafından yapılacak olan bu iş sizi çok memnun bırakacak. Dış cephe çalışmalarımızdan yararlanmak isterseniz firmamızdan her zaman hizmet alabilirsiniz

Taş Süsleme